4 veľké omyly, čo nás naučili už ako deti

Keď som bola ešte dieťa, považovala som všetko, čo povedali rodičia, za absolútnu pravdu. Nasávala som ako špongia, aby som neskôr v živote mohla všetko naučené používať. Niekedy je ale dobré spraviť revíziu vo svojej hlave. Našla som v nej veľa nepotrebných múdrostí ako sú napríklad tieto:

Najdôležitejšie je byť úspešný

Dôležité je mať vysokú pozíciu v práci, veľa peňazí, veľký dom, drahé auto a luxusné handry. Tak sa pozná úspešný človek. Či som šťastná, nikoho nezaujíma. Veď vnútorné šťastie nevidieť, to mi susedia závidieť nebudú.

Poctiví ľudia zarábajú peniaze chodením do práce

Ostatné spôsoby sú pre podvodníkov a zlodejov. A tak som makala nadčasy, chodila domov až niekedy podvečer a svoju rodinu som takmer nevidela. A tí hajzli zlodejskí s príjmami z firiem a investícií mi iba žrali nervy.

Škola je základ a hlavne musíš mať samé jednotky

A tak som sa drvila ako drak, aby som sa dostala na najlepšiu strednú a potom na vysokú. Úspešne som ukončila univerzitu a stala sa zo mňa odborníčka v obore. Zamestnala som sa v dobrej firme a robila za mesačnú mzdu, ktorá nesiahala ani po členky príjmom majiteľa firmy. Vedela som, že mám na viac, ale bála som sa rozbehnúť niečo vlastné, lebo som dokázala len plniť zadania a makať. Vlastný názor a priebojnosť vo mne výchova a škola dokonale potlačila.

Na prvom mieste sú potreby druhých

Začalo to už na pieskovisku, keď som mala byť dobré dievča a požičať lopatku. Bolo jedno, že som sa s ňou práve hrala. Druhý chlapec ju predsa práve teraz chce a je správne mu ju požičať. Iba zlé dievčatá sú lakomé a myslia len na seba. A tak som celý život dbala na to, aby som sa druhým zavďačila, lebo inak by ma nemali radi. Požičiavala som lopatky a zabúdala na seba a vlastné potreby.

Aj tebe vtĺkali do hlavy podobné nezmysly? Ak áno, možno je načase prestať sa nimi riadiť a roztočiť svoj život podľa seba.