5 dôvodov, prečo je výhoda byť ženou

Všade sa hovorí o tom, ako je mužom dobre. Že byť ženou je ťažké, lebo musia zvládať zamestnanie, domácnosť, starostlivosť o deti a ešte musia aj dobre vyzerať. Musím priznať, že občas si pohundrem aj ja. Ale je tu aspoň pár vecí, na ktoré muž nemôže ani pomyslieť, inak by ho okolie odsúdilo. Ja som rada že môžem týchto 5 vecí:

Môžem byť slabá

Keď je toho na mňa veľa, môžem sa úplne zrútiť. Môžem plakať ako krokodíl, ľutovať sa a ešte o tom aj verejne hovoriť. Všetci budú súhlasiť, že slzy sú zdravé a už toho bolo na mňa príliš. Kamarátky aj známi ma poľutujú a budú na mojej strane. Vedia, že mám na to právo, veď som žena. Nie ako slaboch kolega, čo minule po ostrej kritike od šéfa ušiel na záchody.

Môžem nevedieť kopu vecí

Môžem nevedieť naliať tekutinu do ostrekovačov, zatĺcť klinec do steny, či vymeniť žiarovku. Každý mi s láskavým úsmevom na tvári rád pomôže. Veď je úplne jasné, že to neviem a že môžem požiadať o pomoc. Som predsa žena. Byť však mužom, to by bol riadny trapas.

Môžem budovať kariéru, ale aj nemusím

Od muža sa čaká, že pôjde po kariére a spraví všetko pre to, aby zabezpečil rodinu. Ako žena mám na výber. Ak chcem budovať kariéru, vždy sa môžem odvolať na rodovú rovnoprávnosť a nik nepovie ani slova. Ak po tom netúžim a mám dobrého a šikovného chlapa, môžem ostať doma a starať sa o deti a domácnosť. Žiaden problém.

Môžem byť teatrálna a púšťať svoje emócie na špacír

Netvrdím, že hysterické ženy sú práve obľúbené, ale sú tolerované narozdiel od hysterických mužov.

Môžem sa o seba prehnane starať

Keď mám obdobie, že si chcem dopriať a začať sa o seba starať, mám kopu možností. Môžem chodiť na manikúru, pedikúru, ku kaderníčke, na masáž, míňať na drahé krémy, kupovať si každú chvíľu nové oblečenie. U ženy je to normálne. U muža skôr zvláštne.

Ak si žena a zvykneš si povzdychnúť, ako to majú muži fajn, skús si najbližšie spomenúť na výhody tvojho pohlavia. Bude ti aspoň o trochu ľahšie.

Odkaz pre dvadsiatnikov:
Chápem, že prichádza doba, kedy sú hore spomínané stereotypy už pasé. Všetci sú si rovní a to, čo bolo doteraz normálne len pre ženy, už začínajú robiť aj muži. Ja som však z generácie rokov 80tych a u nás to fakt normálne ani bežné nie je. Aj keď sa to môže zdať neuveriteľné, pre našu vekovku uplakaný chlap, čo si na seba dáva pleťovú masku a nevie zavŕtať dieru do steny fakt nie je sexi.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *