Aká je pravda o spriaznených dušiach?

Existujú spriaznené duše? A je na svete pre každého len jeden partner, s ktorým sme si súdení?

Kedysi som verila, že áno. Verila som predstave, že na mňa čaká ten jeden jediný, princ na bielom koni, ktorý je úplne dokonalý a ja s ním budem šťastná. V mojej predstave stelesňoval všetko, čo som kedy od muža chcela a ako som si ho predstavovala.

A potom prišiel skutočný život. Stretla som takého, aj onakého. Každý mal nejaké chyby, každý mi nejakým spôsobom „ničil“ život. Trvalo mi dlho, kým som pochopila, že chyba nie je v mužoch, ktorých stretávam, ale v mojom chápaní seba a života. Dokonalý muž pre mňa neexistuje, lebo ani ja sama nie som dokonalá. To nie oni mi ničia život. To ja si ničím život tým, že dovolím, aby sa ku mne správali s neúctou.

Prišla som na to, že pre mňa existuje len dokonale nedokonalý muž. Taký, ktorý mi zrkadlí moje vlastné nastavenie, moju sebalásku, moju úctu ku mne samej a životu. Ktorý mi dá presne toľko, koľko ja sama sebe doprajem.

Kým budeš veriť na ideálneho partnera, budeš blokovať samú seba. Partner, ktorý k tebe príde, nebude o nič lepší, ako si ty sama. Bude presne taký, aby ti ukázal, aký máš vzťah k sebe, k životu a k láske. Bude ti zrkadlom tvojho vnútra. Ak ti začne robiť niečo, čo sa ti nepáči, znamená, že ešte nemáš v poriadku vzťah sama so sebou. Vyrieš si ho a následne budeš presne vedieť, čo robiť. Či s ním ostať a sledovať jeho premenu na takého, čo ti zrkadlí nové nastavenie, alebo sa prirodzene presunúť k niekomu inému.

Partner je na mňa presne taký, aká som ja sama na seba. Ak si vnútorne nedoprajem, ak som na seba tvrdá, ak si ubližujem, tak mi partner bude s najväčšou pravdepodobnosťou robiť presne to isté. Pokiaľ nájdem lásku k sebe, vybudujem si sebavedomie, budem cítiť vlastnú hodnotu, tak partner, ktorý nedokáže pri mne udržať krok a správať sa ku mne láskavo, sám odíde.

Nejde o to, že by si ženy, ktoré vo vzťahoch trpia, utrpenie zaslúžili. To vôbec nie. Ide o to, že samé pre seba si nedoprajú viac. Majú pocit, že musia vydržať, že musia byť na seba tvrdé, že život nie je ľahký. A tak pri nich stojí ten, čo im život spraví ťažkým.

Sama rada hovorievam, že sme s mojim mužom spriaznené duše. Nemám tým ale na mysli, že pre nás existoval iba jeden súdený partner. Mám tým na mysli, že sme sa našli ako dve bytosti, čo boli na rovnakej vlnovej dĺžke. Ako dvaja ľudia, ktorí sa chcú a vedia vzájomne podporovať, vyvíjať, ľúbiť a chcú spolu rásť. Takže sa menia spoločne, jeden vedľa druhého.

Ak ešte neprežívaš vzťah, aký by si si priala, zahĺb sa do svojho vnútra. Uvedom si, či ten vinník tvojho nešťastia, nie si ty sama. Viem, je ťažké priznať si, že si mala na výber. Že si si sama z rôznych dôvodov zvolila to, čo žiješ. Ale ak si to dokážeš pripustiť, dokážeš aj následne všetko zmeniť. Dokážeš si aj uvedomiť, že svoje rozhodnutie môžeš kedykoľvek zmeniť a že sa staneš sama tvorkyňou svojho života. A keď už dosiahneš toto hlboké vedomie, dokážeš aj zmeniť svoj prístup k sebe a k svojmu partnerovi. A tým zmeniť celý svoj vzťah. Vzťah s partnerom, so sebou, so životom.

Uvidíš, že ideálny partner existuje, ale nie tak, ako si si myslela. Že nájsť sa nedá vonku na ulici, ani na online zoznamke. Správna odpoveď je len v tebe. Keď budeš vedieť, kto si a akú máš hodnotu, vhodný partner príde. Buď sa zjaví len tak z nikadiaľ, alebo sa na neho zmení sám od seba ten otrasný chlap, čo leží nepríčetne na gauči a doteraz ti ničil život.

Zázraky sa nedejú samé od seba. Zázraky zrejú v našom vnútri. Keď sa dobre staráme o naše vnútro, zázrak rastie, zreje a keď príde správny čas, zhmotní sa nám pred očami.

Možno patríš k ženám, čo na také hlúposti neveria. Možno si žena, čo veľmi dobre vie, aká je realita. Čo si nerobí zbytočné nádeje. Ale vieš čo? Aj keď si to nechceš priznať, ešte v tebe ostalo zrnko nádeje. Inak by si sa nedočítala až sem. A poviem ti, že aj mňa zachránilo to jedno zrniečko. A rovnako môže aj teba. Ak nestratíš nádej a budeš naďalej hľadať odpoveď vo svojom vnútri, tak ver, že nájdeš. Ja verím, že náhody sa nedejú. Ani ty nečítaš práve tieto riadky náhodou. Tvoje zrniečko nádeje už klíči. Staraj sa oň, nechaj ho vyrásť a jedného dňa uvidíš zázrak, čo z neho vyrástol.