Ako zahnať zlé pocity, keď máš zlý deň

Poznáš to, od rána deň blbec. Najprv nezvoní budík, takže sa naháňaš ako zmyslov zbavená. Cestou začne pršať a ako na potvoru je voľné parkovacie miesto len o dva bloky ďalej a ty nemáš dáždnik. Prídeš upachtená a zmoknutá do práce, aby si zistila, že ranná prezentácia bola zrušená, takže si sa ponáhľala úplne zbytočne. Usadíš sa za počítač, otvoríš email a v ňom nájdeš zadania od šéfa, čo nestihneš ani za tri nadčasy. No kto by nemal nervy?

Ako sa nepoddať depke a zmeniť si náladu, keď máš toľko dôvodov byť nahnevaná?

Mne pomáha rozmýšľať o tom, za čo som vďačná. Začnem si vymenovávať ľudí, situácie a veci, z ktorých mám radosť, že sa nachádzajú v mojom živote a ďakovať za to, že ich mám. Ako s tým začnem, zistím, je ich je tak veľmi veľa, až ich ani neviem všetky spočítať. Cítim sa potom zavalená šťastím a vďačnosťou. No vážne, nevymýšľam. Ak si to ešte neskúšala, tak ti to môže prísť na prvý krát zvláštne. Ale vážne to funguje.

A ako sa mi zlepší nálada, mi napadne, že sa skúsim so šéfom dohodnúť na náhradnom voľne za nadčasy a spravím si predĺžený víkend. Môžem sa pridať ku kamoškám na ten výlet do Prahy, čo spomínali a ja som už nemala dovolenku. Spokojná sa pozriem z okna a uvedomím si, že všetko je tak ako má byť. Byť na svete je skvelé.