Ženy, čo chcú stále viac

Poznáš ten typ ženy, ktorou takmer všetky opovrhujeme? Ktorej nie je nikdy nič dosť dobré, ktorá ti do očí povie, čo si myslí? Ktorá sa má skvele, že by jej mohli ostatné závidieť a aj tak nie je spokojná? Pozoruhodné je, že práve takéto ženy dostanú od života vždy najviac zo všetkých.

Keď chceš v živote niečo dosiahnuť, musíš mať motiváciu. Musí byť tak silná, že ťa neopustí ani vo chvíľach, kedy si na dne. Motivácia, ktorá ťa drží preto, lebo vieš, že ak sa vzdáš, prídeš o všetko, na čom ti záleží. Máloktorá si dokážeme takú motiváciu udržať. Zväčša stačí, že príde horší deň a všetky plány zabalíme. Povieme si, aj tak to nestálo za to, aj tak by sa mi to nepodarilo, to nie je pre mňa.

Ženy, čo chcú stále viac, sú iné. Tie nestrácajú motiváciu, tie sa ženú ako tornáda. Zmetajú všetko naokolo, len aby mali čokoľvek, po čom túžia. Čo je teda ich tajnou vlastnosťou, čo ich odlišuje od ostatných?

Je to veľká citlivosť na nepohodlie. Majú ju tak silnú, že ich vyburcuje k činom. Ak si málo citlivá na nepohodlie, je možné, že sa dostaneš k úspechu ťažšie. Možno ťa donúti až veľmi vážna situácia, pri ktorej už pôjde o prežitie.

Počula som o ženách, čo ostali samé s dieťaťom a vedeli, že ak zlyhajú, skončia na ulici. Ktoré nemali čo do úst a nemali ani peniaze na plienky pre svoje dieťa. Nevzdali sa, lebo nemohli zlyhať. A preto uspeli. Bolesť, ktorú cítili pri predstave zlyhania, bola omnoho väčšia ako akákoľvek prekážka, čo im prišla do cesty. Vytiahli sa z najhlbšieho dna a stali sa úspešnými podnikateľkami.

Ak si málo citlivá na nepohodlie, je možné, že sa dostaneš k úspechu ťažšie.

Celé naopak

Museli ale prekonať obrovské problémy, aby sa dostali tam, kde sú. Tieto ženy sa však najprv dostali na samé dno preto, že boli veľmi málo citlivé na nepohodlie. Potrebovali obrovský kopanec, aby konečne zamakali. Kopanec, čo udržal ich motiváciu, aby dotiahli veci do zdarného konca a aby sa neuspokojili so životom, ktorý majú. Ak by boli citlivejšie, mohli sa vyhnúť veľkej životnej lekcii.

Ak chceš dosahovať veľké veci, mala by si sa stať citlivejšou. Citlivejšou na seba a svoje potreby. Nenechať si na sebe drevo rúbať, ale všímať si nepohodlie už v jeho počiatkoch. Si s partnerom nešťastná, ale opakuješ si, že však ťa nebije, tak vydržíš? Alebo si v práci, ktorú neznášaš, ale hovoríš si, veď slušne platia, tak vydržím? Potom patríš medzi ženy, čo sú menej citlivé na nepohodlie.

Byť odolnou je dobrá vlastnosť, uvedom si ale, že byť citlivou na svoje potreby súvisí so sebaláskou. Kto sa nemá rád, ten neberie do úvahy, ako sa cíti. Nepovažuje to za potrebné. Pohŕda ľuďmi, ktorí chcú stále viac, ktorí nie sú spokojní aj pri malých problémoch. Má presvedčenie, že treba vydržať, prekonať sa a pretrpieť.

Odolné ženy sa odolnými nerodia, stávajú sa nimi už v detskom veku, kedy sa od rodičov naučia, že ich potreby nie sú dôležité. Že nemôžu dostať všetko, čo chcú, že nemôžu robiť, čo chcú. Že majú vydržať. Že taký je život.

Prečo ale potom existujú ženy, čo majú všetko, čo chcú? Prečo sú spokojné? Prečo robia takmer stále len to, čo chcú a minimum toho, čo nechcú? Možno nejde len o šťastie, možno majú v hlave iné nastavenie. Možno sú citlivé na seba a svoje potreby. Vedia povedať v správnej chvíli nie a v správnej áno. A necítia výčitky, že sú šťastné. Možno je to len o tom, že sa majú rady.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *